• -40%

Zemiaky sadb. MALVÍNA 5kg

8,30 €
4,98 € Zľava 40%
S DPH

Balenie: 5 kg

Varný typ: B

Tvar hľuzy: dlhooválne

Farba šupky: žltá

Farba dužiny: žltá

Skladovateľnosť: dobrá

Krajina pôvodu: Slovensko

Stupeň množenia: A(C1)

Odroda Malvína je skorá, pôvodom slovenská konzumná odroda. Dužina po uvarení netmavne a je pevnej konzistencie, Varný typ B hovorí vhodnosti Malvíny, ako prílohového zemiaka. Hľuzy sú dlho oválneho tvaru s jemnou žltou šupkou.

Množstvo

Malvína - sadbové zemiaky

Odroda Malvína je skorá, pôvodom slovenská konzumná odroda. Varný typ B, po uvarení je pevnej konzistencie, netmavne. Hľuzy sú dlho oválneho tvaru s jemnou žltou šupkou, plytkými očkami a žltou dužinou. Odroda Malvína má dobrú dynamiku tvorby veľkostne a tvarovo vyrovnaných hľúz. Vzhľadom na stredný počet nasadzovaných hľúz je potrebné ju vysádzať s odstupmi v riadku 32 – 34 cm. Hľuzy sú vhodné ako prílohové zemiaky, ale aj na prípravu šalátov alebo pečených zemiakov. 

Odolnosť odrody Malvína

Je odolná proti napadnutiu plesňou zemiakovou a odolná proti napadnutiu chrastavitosťou obyčajnou a stredne odolná mechanickému poškodeniu. Odroda Malvína má dobrú dynamiku tvorby veľkostne a tvarovo vyrovnaných hľúz. Vzhľadom na stredný počet nasadzovaných hľúz je potrebné ju vysádzať s odstupmi v riadku 32 – 34 cm. Výborne sa hodí na dlhodobé uskladnenie, odporúčaná doba spotreby v období október až máj.

05172
5 položky